Maraş (Varosia – Varosha) Kıbrıs Barış Harekâtı öncesi Gazimağusa şehrinin en ünlü bölgesiydi. Yapılan anlaşmalar sonrası yerleşim ve iskana kapatılmıştır.

Sadece Size ve Sizin Grubunuza Özel VIP Kapalı Maraş Turu

1974 öncesi Akdeniz’in en ünlü tatil merkezlerinden biri olan Varosha (Varosia), Türk Silahlı Kuvvetlerinin kontrolu altındadır. Birleşmiş Milletler de anlaşmalar gereği maraşda gözlemci statüde asker bulundurmaktadır. İçerisinde BM’in kullandığı bir adet bina bulunmaktadır. Yaklaşık 400 metre ilerisinde ise altı apartman Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından orduevi ve lojman olarak TSK personeline tahsis edilmiştir.

Kıbrıs Maraş Sahili Turu

Maraş sahili artık sivil halka açıldı, bizimle birlikte otelinizden veya kaldığınız adresten alınarak Kıbrıs maraş sahili ve şehir turuna katılabilirsiniz.

kapali-maras-turu

8 Ekim 2020 tarihinden itibaren Kıbrıs maraş sahili sivil halka açılmıştır. Turlarımız ile bu bölgede gezimize katılabilirsiniz.

Annan Planı’na göre kapalı Maraş, Kıbrıs rumlarına bırakılacaktı. Ancak yapılan refarandumun Kıbrıs rumları tarafından reddedilmesi sonucu maraş hala bizim kontrolümüzde bulunmaktadır.

Kıbrıs Taksi ile hayalet şehir maraş’ı görebilirsiniz. isteyen ziyaretçilerimiz ada içi turlar sayfamızı ziyaret ederek Maraş Bölgesini ziyaret eden turlar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Sadece Size Özel VIP Kıbrıs’ta Turistik Şehir Gezileri Turları Yapıyoruz. (Başkalarıyla/Paylaşımlı/Dolmuş/Otobüs ile Grup Turları Yapmıyoruz.)

Turistik şehir turlarımız paylaşımlı değildir. Yani başkaları ile birlikte paylaşımlı katılabileceğiz geziler yapmıyoruz, sadece siz ve beraberinizdeki kişiler içindir. Özel mercedes vito; 5 kişilik aracımız ile fiyat bilgisi için whatsapp’dan mesaj gönderiniz. Ortalama 6 saat sürer.