Sabah otelden Girne’nin batısına doğru hareket ediyoruz. Buradaki 1974 Barış Harekatı’nın gerçekleştiği, “Çıkartma Plajını” gezip ardından “Karaoğlanoğlu Şehitliği’ne” gidiyoruz. Kısa bir molanın ardından Girne’nin doğusunda bulunan yüksek bir tepe üstüne kurulu “Beylerbeyi Köyü” ve “Bellapalis Manastırını ziyaret” ediyoruz.

Bu manastır 12. yy dan kalma bir Katolik manastırıdır. Manastır daha çok “Gotik” yapı örneğidir ve 1192 yılında Kıbrıs’a gelen “Lüziyanlar” tarafından inşa edilmiştir. Girne Limanı manastırın yüksek balkonlarından rahatça görülebilmektedir. Bu Eşsiz manzarayı izleyip bol bol fotoğraf çektikten sonra kent merkezine gitmek için yola çıkıyoruz.

Tarihi “Girne Limanı“nı gezdikten sonra “Girne Çarşısı“na gidiyoruz burada alışveriş yapmak isteyen misafirlerimiz için bir süre bekliyoruz. Kısa molanın ardından, 7. yy Bizans tarafından yapılmış olan “Girne Kalesi“ni geziyoruz ardından kalenin içinde yer alan “Batık Gemi Müzesi“ni geziyoruz. Öğlen yemeğini ise isteğe göre Limandaki restaurantlarda yenebilir.

Öğlen yemeğinden sonra turun “Lefkoşa” ayağına geçilmektedir. Bu kısımda Rum Ve Türk kesiminin birbirine yarım metre mesafeye kadar yaklaştığı sınır bölgesini, her iki kesimin birbiriyle temas kurduğu sınır kapısı ile Birleşmiş Milletlerin şu an karargah olarak kullandığı eski “Ledra Palace Otel” otobüsle gezme fırsatımız olacak. Daha sonra isteğe bağlı olarak lefkoşa’nın köşklü çiftlik semtinde bulunan rumların ne derece vahşi olduklarını gösteren, fakat bu vahşiliğin unutulmamasını sağlayamayan “Barbarlık Müzesi’ni” gezeceğiz.

Gezinin bu kısmından sonra misafirlerimizin isteği doğrultusunda şehir merkezine inilebilir yada Rum kesiminin rahatça görülebildiği “Yiğitler Burcu” parkında kısa bir mola verilebilir veya “Büyüh Han’da” bir Kıbrıs Kahvesi molası verilebilir. Kahve molasından sonra Rum tarafına yaya geçişi olarak açılan “Lokmacı Kapısı’nı”  da görebileceğiniz  tarihi “Lefkoşa Belediye Pazarında” alışveriş yapılabilir, veya “Selimiye Camii’si” gezilebilir.

Şehir merkezine inildiğinde; Eski şehrin kuzeyinde yer alan “Girne Kapısı“nı, şehir merkezinde yer alan “Venedik Sütunu” ve tarihi “Mahkeme Binaları“nı görmek mümkündür.

Girne – Lefkoşa turumuz akşamüzeri otele dönmemizle sona erecek.

Not: Yaz aylarında havaların sıcak olması ve gün içindeki zamanımızın kısıtlı olması nedeniyle gezilebilecek yerleri isteğe bağlı olarak değiştirebiliyoruz.

Girne – Lefkoşa Turu Bilgileri

  • Girne’den başlayan Girne ve Lefkoşa Turu Gidiş ve Dönüş Ortalama 150 Kilometredir.
  • Ortalama araç ile yol süresi 45 dakika gidiş ve  45 dakika dönüş sürmektedir.
  • Ortalama Tur süresi 6 Saattir.
  • Toplu Taşıma ile kişi başı tur yapmıyoruz, biz size ve gurubunuza özel tur yapıyoruz.
  • Müze ve Ören yerlerine giriş ücretleri tur fiyatına dahil değildir (Kişi başı ortalama 3TL)
  • Turist Rehberi kokartlı rehber ücreti ekstra 100 Euro’dur. Talebinizle çağırılabilir.
  • Tur’a katılmak için bizi telefon ile arayabilirsiniz. 0533 858 66 88
  • Bu Turu daha ekonomik bir şekilde ve özgürce gezmek istiyorsanız bizden araç kiralayarak kendiniz yapabilirsiniz araç kiralama fiyatları için sitemize bir bakın www.kibrisrentacar.com

Girne - Lefkoşa Turu için Talep Formu

girne-lefkosa-turu
girne-turu
lefkosa-turu
yigitler-burcu-lefkosa