• En Popüler Turumuz “Girne ve Lefkoşa Turu” dur. En çok gezilecek yerler bu 2 şehirdedir
 • Turlarımız Gruba Özeldir. Bireysel Katılım (Başka kişilerle) yapabileceğiniz Turumuz maalesef yoktur.

Sabah otelden Girne’nin batısına doğru hareket ediyoruz. Burada 1974 Barış Harekatında askerlerin karaya ilk çıkış yaptıkları yer olan; “Çıkartma Anıtı ve Plajı” ile “Karaoğlanoğlu Şehitliği’ne” gidiyoruz. daha sonra ingilizlerin yaşadığı tarihi osmanlı köyü “Karmi“yi gezebiliriz.

Buradan sonra Girne’nin doğusunda bulunan yüksek bir tepe üstüne kurulu “Bellapalis Manastırını” ziyaret ediyoruz. Bellapais manastırı 12. yy dan kalma bir Katolik manastırıdır. 1192 yılında Kıbrıs’a gelen “Lüziyanlar” tarafından inşa edilmiştir. Girne şehrinin tamamı manastırın yüksek balkonlarından rahatça görülebilmektedir. Bu Eşsiz manzarayı izleyip bol bol fotoğraf çektikten sonra kent merkezine gitmek için yola çıkıyoruz.

Girne şehir merkezinde tarihi “Antik Girne Yat Limanı“nı gezdikten sonra 7. yy Bizans tarafından yapılmış olan “Girne Kalesi“ni geziyoruz ardından kalenin içinde yer alan “Batık Gemi Müzesi“ni geziyoruz. Daha sonra “Girne Çarşısı“na geçiyoruz, burada Kıbrıs’tan hediyelik eşya, uygun fiyatlı alkol vb gibi alışveriş yapmak isteyen misafirlerimiz için bir süre bekliyoruz. Kısa molanın ardından öğlen yemeğini ise isteğe göre Kıbrıs yemekleri (Şeftali Kebabı, Kleftigo Fırın Kebabı vs.) sunan restaurantlarda yenilebilir.

Girne veya Lefkoşa’da yenilen Öğlen yemeğinden sonra turun “Lefkoşa” ayağına geçilmektedir.

Gezinin bu kısmında misafirlerimizin isteği doğrultusunda rum kesiminin rahatça görülebildiği “Yiğitler Burcu” parkına gidiyoruz, bu kısımda Rum ve Türk kesiminin birbirini sadece teller ile ayrıldığı yarım metre mesafeye kadar yaklaştığı sınır bölgesini, her iki kesimin birbiriyle temas kurduğu sınır kapısı ile Birleşmiş Milletlerin şu an karargah olarak kullandığı eski “Ledra Palace Otel“ini panoramik görme fırsatımız olacak.

Daha sonra “Büyüh Han‘da” bir Kıbrıs Kahvesi molası verilebilir. Kahve molasından sonra Rum tarafına yaya geçişi olarak açılan “Lokmacı Kapısı‘nı”  da görebileceğiniz  tarihi ” Bandabulia Belediye Pazarında” alışveriş yapılabilir, ve “Selimiye Camii‘si” gezilebilir.

Daha sonra isteğe bağlı olarak lefkoşa’nın ünlü dereboyu caddesinde bulunan rumların ne derece vahşi olduklarını gösteren, fakat bu vahşiliğin unutulmamasını sağlayamayan “Barbarlık Müzesi‘ni” gezeceğiz.

Şehir merkezine inildiğinde; eski şehrin kuzeyinde yer alan “Girne Kapısı“nı, şehir merkezinde yer alan “KKTC Cumhurbaşkanlığı Sarayı“, “Venedik Sütunu” ve tarihi “İngiliz Mahkeme Binaları“nı görmek mümkündür.

Son olarak artık Kıbrıs Lefkoşa’da görülmesi gereken yerlerden biri olan ve KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın anıtını ziyaret ederek Girne – Lefkoşa turumuz akşamüzeri otele dönmemizle sona erdiriyoruz.

 • Not:  Yaz aylarında havaların sıcak olması ve gün içindeki zamanımızın kısıtlı olması nedeniyle gezilebilecek yerleri isteğe bağlı olarak değiştirebiliyoruz.
 • Bu turumuzda mesafe uzaklığı ve zaman yetmeyeceğinden Girne veya Lefkoşa bölgesini çıkararak aynı fiyata “Mavi Köşk” gezisini ekleyebiliriz.

 

Girne – Lefkoşa Turu Bilgileri

 • Girne’den başlayan Girne ve Lefkoşa Turu Gidiş ve Dönüş Ortalama 150 Kilometredir.
 • Ortalama araç ile yol süresi 45 dakika gidiş ve  45 dakika dönüş sürmektedir.
 • Ortalama Tur süresi 6 Saattir.
 • Turlarımız Grubunuza (Size) Özeldir. Bireysel katılabileceğiniz (başka kişilerin yanında) tur maalesef yapmıyoruz.
 • Müze, Ören yerlerine giriş ücretleri ve Yiyecek, içeçekler ve ihtiyaç giderleri turlara katılanlara aittir.
 • Turist Rehberi kokartlı rehber ücreti ekstra 80 Euro’dur. Talebinizle çağırılabilir.
 • Turlar otelden alımdan itibaren başlar, süre veya gidilecek yerlerden herhangi birinin önceden bitmesi halinde tur sona erer. Normal gezinti şartlarında süreler fazlası ile yeterlidir.
 • Turlar Turistik/Ticari araçlarımız ile yapılır ücretimiz araç kapasitesi için toplam ücrettir.
 • Tur’a katılmak için bizi telefon ile arayabilirsiniz. 0533 858 66 88
 • Bu Turu daha ekonomik bir şekilde ve özgürce gezmek istiyorsanız bizden araç kiralayarak kendiniz yapabilirsiniz araç kiralama fiyatları için sitemize bir bakın www.kibrisrentacar.com

Girne - Lefkoşa Turu için Talep Formu

girne-lefkosa-turu
girne-turu
lefkosa-turu
yigitler-burcu-lefkosa