Turistik plakalı araçlarımız ile Güney Kıbrıs’tan Kuzey Kıbrıs’a veya tam tersi yönlenlerde taksilerimiz ile transferler yapıyoruz.

Güney Kıbrıs’a Nasıl Gidilir?

Araçlarımız ile Güney ile Kuzey Kıbrıs arasında bulunan Metehan Kara Kapısından geçiş yapıyoruz. Bu kapıda çifte kontrolden geçiyoruz. Türk tarafının polis ve gümrük memurları ile aynı geçiş sırasında Güney Kıbrıs polis ve gümrük memurlarının kontrolünden geçiyoruz. Bu kontroller sırasında yolcular istenilen belge ve kontrolleri yaptırmak zorundadır.

metehan sınır kapısı lefkoşa

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları için Bilgi ve Uyarı!

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları; hususi ve yeşil pasaport sahibi veya Kimlikleri ile Şengen veya herhangi bir vizesiniz olsa dahi Güney Kıbrıs’a geçiş yapamazsınız.

Bu konudaki sorularınızı bize değil aşağıdaki telefon numaralarından Güney Kıbrıs’ın yetkililerine sorabilirsiniz.

Güney Kıbrıs Rum Kesimi, Kıbrıs Cumhuriyeti Atina Büyükelçiliği

Tel : + 30 210 3734800
Fax : + 30 210 7258886
Website: www.mfa.gov.cy/embassyathens

Ücretler neden Euro?

Çünkü araçlarımızın Güney Kıbrıs’a geçtiği anda tüm masrafları yakıt, sigorta vs Euro üzerinden ödenmektedir. Bu nedenle Euro fiyatlar belirlemek zorundayız.

Kuzey Kıbrıs transfer tarifelerine göre neden yüksek?

Araçlarımızın Güney Kıbrıs’a geçmesi için ekstra ücretler ödemek zorundayız, Örneğin aracımız Güney Kıbrıs’a geçerken ayrıca Güney Kıbrıs’tan zorunlu sigorta yaptırmak zorundayız. Bu ekstra sigorta ücreti tarifelerimize eklenmektedir.